Astar ve Primerler
Astar ve primerler, temel olarak dolgu malzemelerinin ve yapıştırıcı/sızdırmazların yapışma kuvvetini arttırma, özel yüzeylere tutunma sağlama vb gibi ihtiyaç durumlarında malzemeyi uygulamadan önce yüzey toz ve kirden arındırılır ve Primer ile çok ince olacak şekilde yüzey kaplanır. Yaklaşık 15 dakika oda sıcaklığında beklenerek, uçucuların uzaklaşması sağlanır ardından dolgu malzemesi veya yapıştırıcı/sızdırmazın yüzeye uygulanması yapılır. Her Primer farklı malzeme gruplarıyla ya da farklı yüzeyler için özel olarak üretilmiş olup sadece belirtilen malzeme ve yüzeylerde işlev sağlar. Her malzemenin teknik dokümanında hangi Primer ile kullanılabileceği belirtilmiş olup, Primer’lerin genel kullanım alanları ise aşağıdaki gibidir.
 
Primer 1200: RTV ve ısı ile kürlenen birçok silikon ile çoğu metal, cam, seramik, taş ve FR-4 içeren bazı plastik yüzeyler için kullanılabilir.
 
Primer 1204: RTV ile kürlenen birçok silikon ile çoğu metal, cam, seramik ve taş yüzeyler için kullanılabilir.
 
Primer 1205: RTV ve ısı ile kürlenen birçok silikon ile çoğu metal, seramik ve plastik yüzeyler için kullanılabilir.
 
OS 1200: RTV ve ısı ile kürlenen birçok silikon ile çoğu metal, cam, seramik, taş, ağaç, kumaş ve FR-4 içeren bazı plastik yüzeyler için kullanılabilir. Uluslararası uçucu organik bileşen (VOC) limitlerini karşılar.
 
 
 
  
 
   Her hakkı saklıdır © 2013 - C3 Teknoloji

Web Tasarım AdaNET